• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

usg tarczycy

Miąższ płata prawego normoechogeniczny.W okolicy bieguna dolnego zmiana ogniskowa, lito-płynowa 8,5x6,5mm,unaczynienie oobwodowe.Oprócz tego w miąższu kilka b.drobnych zmian ogniskowych hypoechogenicznych o wielkości 2-3mm,do dalszej obserwacji.Prawie cały płat lewy zajęty przez zmiany ogniskowe lito-torbielowate,ze znaczną komponentą koloidową.Największa zmiana w centrum płata 24x12mm.Unaczynienie w przegrodach pomiędzy zmianami(obwodowe).Zienoinych węzłów chłonnych nie zobrazowano.
 Proszę o pomoc i interpretację wyników, gdyż bardzo się boję. Do endokrynologa idę za parę dni.
  • tarczyca
  • usg tarczycy
  • badanie usg tarczycy
pytanie zadane 24 marca 2014 w Endokrynologia przez użytkownika Magda

1 odpowiedź

Na podstawie wyniku USG tarczycy nie można ustalić ostatecznej diagnozy. Ważne jest z jakiego powodu wykonano USG, jakie są objawy, wyniki hormonów obwodowych fT3 i fT4 oraz TSH. Jest możliwe, że problemem jest wole guzkowe, które nie będzie budziło niepokoju onkologicznego. Niemniej lekarz endokrynolog zdecyduje o konieczności poszerzenia diagnostyki i wykonania biopsji uwidocznionych w badaniu guzków.
odpowiedź 25 marca 2014 przez (specjalista neurolog)
Bardzo dziękuję za odpowiedź, gdyż bardzo się boję, a do lekarza idę za dwa dni. U mnie zaczęło się od silnej nerwicy i na to leczył mnie lekarz rodzinny.Stwierdził, że to nerwica lękowa. Niestety nie przechodziło. Po jakimś czasie poprosiłam o skierowanie na tsh, bo pomyślałam, że to może coś z tarczycą bo moja mama choruje na nadczynność. Tsh wyszło w normie, ale poczułam jeden guzek na tarczycy i tak się zaczęło. Jeśli chodzi o objawy, to poza nerwicą uczucie ciągłego zimna, zmęczenie/ senność, zaburzenia pamięci, sucha łuszcząca się blada skóra, problemy z koncentracją,nerwowość, niepokój, rozdrażnienie, wypadanie włosów  i mam małą niedowagę, ale odkąd pamiętam to zawsze byłam bardzo szczupła. Dla mnie najgorsze jest to, że nie radzę sobie ze stresem. Z byle jakiego powodu dostaję biegunki.
...