• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Lekki ból brzucha i biegunka

Witam
Od poniedziałku mam biegunkę. Boli mnie brzuch pod pępkiem. Ból nie jest duży, czasami czuje takie jakby zimno w żołądku. Do tego dochodzi biegunka. Nigdy nie miałem problemów z żołądkiem szczególnie tak długotrwałych. Nie wiem co mi jest niestety do lekarza będę mógł iść za tydzień bo jestem na delegacji. Objawy zaczęły się w poniedziałek. Dodam że w sobotę była zakrapiana impreza a w niedziele zjadłem chyba nie do końca usmażone mięso. Czy zna ktoś jakiś dobry skuteczny lek na to. Proszę o pomoc.
  • ból brzucha
  • biegunka
  • ból brzucha pod pępkiem
  • ból brzucha a biegunka
  • lekki ból brzucha
  • uczucie zimna w żołądku
  • problemy z żołądkiem
pytanie zadane 4 kwietnia 2014 w Gastrologia przez użytkownika Kamil Kiernat
zmienione kategorie 4 kwietnia 2014

1 odpowiedź

Błąd dietetyczny, jako przyczyna dolegliwości jest mało prawdopodobny, z powodu utrzymujących się objawów przez kilka dni. Jest natomiast możliwe zakażenie przewodu pokarmowego drobnoustrojami lub ich toksynami poprzez spożycie niewłaściwie przyrządzonego posiłku mięsnego. Trudno jest w tej chwili zalecać postępowanie objawowe (leki przeciwbiegunkowe dostępne bez recepty, preparaty rozkurczowe, czy przeciwbólowe) nie znając przyczyny zachorowania. Jest możliwe, że konieczne będzie przyjmowanie leków przeciwbakteryjnych, w tym również antybiotyków. Można udać się do szpitala lub przychodni całodobowej w miejscu przebywania, gdzie doraźnie zostanie zlecone odpowiednie leczenie.
odpowiedź 4 kwietnia 2014 przez (specjalista neurolog)
Byłem na pogodowiu lekarz kazal mi kupić leki przeciw bakteryjne. Od dwoch dni jem i niepomaga. Kupilem niforuskazyd wszystko robie wg wskazan na ulotce. Niestety nic nie pomaga dalej mam biegunke i brzuch mnie boli w momencie jak cos zjem w okolicach pepka. Do tego dochodzi ,, burczenie w brzuchu". W srode ide do gastrologa. Czy jest mozliwe ze ten stan przejdzie tak po tabletkach czy moze mam jakies wrzody lub cos innego i czek mnie operacja.
A jezeli to zakazenie bakteryjne jak zasugerowan Pan w poprzednim komentarzu to jakienleki najlepsze sa na to i jak mam sie odzwyiac zeby przeszlo.
...