• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Prośba o interpretację wyniku rezonansu

Witam,
6 czerwca 2017 r. miałem zrobiony rezonans. Oto jego wynik:

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencji TSE, SPAIR i DRIVE HR w obrazach T1, T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.
Lewostronne wygięcie kręgosłupa lędźwiowego. Trzony kręgowe prawidłowej wysokości bez cech przebudowy kostnej. Krążki międzykręgowe niskie z dehydratacją o różnym stopniu nasilenia od L1 do S1, poza tym bez zmian patologicznych. Uwypuklenie pierścieni włóknistych od L1 do L4, na poziomie L4-L5 widoczna 4 mm centralno-boczna obustronna do zachyłków z przewagą zmian po stronie prawej przepuklina krążka międzykręgowego uciska worek oponowy i odpowiedni korzeń nerwowy po stronie prawej. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych od L1 do L5 z przerostem kostnym – zwężają kanał kręgowy do 10 mm w wymiarze strzałkowym. Torbiele Tarlova na poziomie S2 do 15 mm. Stożek rdzenia kręgowego bez zmian patologicznych.

Bóle (lekkie lub średnie) mam centralnie tuż nad pośladkami (tak jakby staw k.-b.), czasami też punktowy ból w lewym pośladku (pośrodku) i sporadycznie pojawia się mrowienie w lewym udzie po zewnętrznej stronie oraz ból lewej stopy po obu stronach podeszwy. Te ostatnie zaczęły się pojawiać, jak pozwoliłem sobie na podmianę wody w oczku wodnym (kilkadziesiąt wiader na pochylonym i zrotowanym kręgosłupie). Aktualny rehabilitant stwierdził też skrócenie lewej nogi z uwagi na przykurcze mięśni nad czym pracuję rozciągając je. Tak więc wszystkie objawy mam centralnie lub po lewej stronie, a z opisu wynika, że ucisk jest po stronie prawej – czy to jest normalne?

Proszę też o informację jak oceniacie ten stan – czy nadal próbować rehabilitacji, czy raczej nastawić się na operację oraz czy przy takich zmianach mogę wykonywać przeprosty leżąc, które zalecił mi rehabilitant nie widząc jeszcze aktualnego rezonansu.

Z góry dziękuję za porady.
Tadeusz
pytanie zadane 17 czerwca 2017 w Ortopedia przez użytkownika tadeusz123

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

...