• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

W części antralnej wzmożone poletkowanie (wynik gastroskopii)

Miałam wykonaną gastroskopię i w opisie badania lekarz napisał: "w części antralnej wzmożone poletkowanie" - co to znaczy?


Badanie robiłam kontrolnie - dwa razy antybiotykami leczyłam helikobaktera ale niestety, nieszczęsny nie chciał się ze mną rozstać i powrócił po raz trzeci. Chcąc uniknąć następnego "faszerowania" postanowiłam sama z nim powalczyć. Po półrocznym piciu herbaty z czystka oraz wód Słotwinka i Zuber poszłam na badania i ... niespodzianka - zniknął.
Z opisu wszystko OK, jedynie cytowana "część antralna ..." jest dla mnie niezrozumiała

Cały opis:
"Przełyk, wpust bez zmian. Trzon żołądka o prawidłowym wyglądzie. W części antralnej wzmożone poletkowanie. Odźwiernik drożny. Opuszka XII-cy bez zmian. Test Hp ujemny. Endoskopia wsteczna bez zmian."
  • wzmożone poletkowanie
  • część antralna
pytanie zadane 4 lipca 2016 w Gastrologia przez użytkownika Ana
edycja 12 sierpnia 2016

1 odpowiedź

Szanowna Pani,    
przede wszystkim koniecznie musi Pani podać z jakiego względu była wykonywana gastroskopia - dolegliwości kliniczne, dotychczasowy wywiad itp. Po drugie konieczne jest przytoczenie całego wyniku badania gastroskopowego. Samo pojedyncze zdanie bez znajomości kontekstu sytuacji nie wiele wnosi. Tym bardziej opis który Pani przytoczyła - nie są to zmiany charakterystyczne dla ciężkich stanów chorobowych ale nie jest to również opis w pełni prawidłowy. Proszę o uzupełnienie brakujących informacji.
odpowiedź 29 lipca 2016 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
...