Wpisz pytanie:
Mobile menu

Brak krzepliwości krwi

Moje pytanie będzie bardzo proste. Otóż od jakiegoś czasu gdy tylko się skaleczę, moja krew nie chce schnąć, nie chce po prostu skrzepnąc... czy to może być coś poważnego, czy iść z tym do lekarza? Może ktoś powiedzieć co robić? Proszę pilnie o pomoc!
pytanie zadane 13 listopada 2013 w Hematologia przez użytkownika Barti46
edycja 13 listopada 2013 przez użytkownika root

1 odpowiedź

Szanowny Panie,
Zaburzenia krzepnięcia mogą być spowodowane wieloma czynnikami, za proces ten odpowiada w naszym organizmie kaskad krzepnięcia krwi, w skład której wchodzi kilkadziesiąt elementów - praktycznie na każdym jej etapie możliwe są zaburzenia wpływające później na efekt w postaci krzepnięcia krwi lub jego braku. Aby rozpocząć diagnostykę, konieczne jest udanie się do lekarza pierwszego kontaktu, w gabinecie którego można wykonać podstawowe badania krwi mówiące o skuteczności procesu krzepnięcia, to jest: APTT, PT, INR oraz liczba płytek krwi. Mając taką podstawową wiedzę i oceniając ewentualne zaburzenia doktor zadecyduje, czy należy Pana wysłać na konsultację hematologiczną. Pozdrawiam
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez (w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej)
Serwis medPytania.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie konsultacyjny. Odpowiedzi na pytania mogą udzielać zarówno użytkownicy Serwisu oraz współpracujący z Serwisem lekarze i specjaliści. Odpowiedzi lekarzy i specjalistów współpracujących z Serwisem są podpisane tytułem zawodowym lub stopniem naukowym oraz imieniem i nazwiskiem. Wszelkie odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy. Informacje zawarte w odpowiedziach mają jedynie na celu ułatwienie dostępu do informacji medycznych i zastąpienie ewentualnych poszukiwań określonych problemów medycznych w literaturze medycznej i w żadnym stopniu nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, gdzie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie i diagnostyka. Korzystając z serwisu, użytkownik akceptuje Regulamin.
...