Wpisz pytanie:
Mobile menu

Ocet jabłkowy

Witam mam pytanko odnośnie octu jabłkowego pije go codziennie 3 razy. Nogi mi strasznie popuchły sama czuje się jak balon i strasznie chce mi się po nim jeść?
pytanie zadane 5 marca 2014 przez użytkownika ania

1 odpowiedź

Szanowna Pani,
zasada umiaru w stosowaniu wszelkich specyfików jest tutaj bardzo aktualna. Nie widzę wskazań medycznych do stosowania octu jabłkowego aż 3 razy dziennie. Faktem jest, że jest to suplement diety bogaty w witaminy i mikroelementy, jednak przy braku wskazań lekarskich do suplementacji witamin i innych składników odżywczych, nie ma potrzeby zażywania go zbyt często. Należy pamiętać, że zakwasza on dodatkowo żołądek, co w niedalekiej przyszłości może powodować nadkwaśność a w dalszych konsekwencjach na przykład wrzody żołądka lub schorzenia przełyku.
Nie widzę związku z puchnięciem kończyn dolnych a zażywaniem octu jabłkowego. W celu diagnostyki obrzęku należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Natomiast prawdą jest, że ocet może wzmagać apetyt. Pozdrawiam
odpowiedź 5 marca 2014 przez (w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej)
Serwis medPytania.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie konsultacyjny. Odpowiedzi na pytania mogą udzielać zarówno użytkownicy Serwisu oraz współpracujący z Serwisem lekarze i specjaliści. Odpowiedzi lekarzy i specjalistów współpracujących z Serwisem są podpisane tytułem zawodowym lub stopniem naukowym oraz imieniem i nazwiskiem. Wszelkie odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy. Informacje zawarte w odpowiedziach mają jedynie na celu ułatwienie dostępu do informacji medycznych i zastąpienie ewentualnych poszukiwań określonych problemów medycznych w literaturze medycznej i w żadnym stopniu nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, gdzie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie i diagnostyka. Korzystając z serwisu, użytkownik akceptuje Regulamin.
...