Wpisz pytanie:
Mobile menu

Jakie badanie na bezpłodność?

Staramy się z narzeczonym o dziecko już od roku i nic. Mam sześcioletnią córkę i dwa poronienia za sobą. Wydaje mi się, że przez te poronienia jestem bezpłodna. Lekarz ciągle mnie uspokaja, od roku mówi ze nic nie widzi. Narzeczony miał badania i jest płodny, od tych poronień i tego łyżeczkowania, dziwne rzeczy się dzieją. Brzuch mnie boli, miesiączki mam bardzo różnie, nie wiem co mam robić. Proszę pomóżcie.
pytanie zadane 22 listopada 2013 w Położnictwo i ginekologia przez użytkownika Magda
zmienione kategorie 28 listopada 2013 przez użytkownika moderator

1 odpowiedź

To, że poroniłaś nie znaczy, że jesteś bezpłodna. Po poronieniu szanse procentowe na kolejną ciąże maleją. Może nie są to ogromne liczby, a minimalne, jednak może być to problematyczne. Najważniejsza jest odpowiednia i zdrowo dobrana dieta, aktywność fizyczną i kolejne próby.

Do badań można zaliczyć badanie fizykalne, gdzie potrzebna jest dwójka partnerów, jak i zarówno warto przeprowadzić badanie spermy u partnera. Badanie typowe u kobiety to palpacja. Czyli badanie palpacyjne, które stwierdzić może nie prawidłowości.

Pozdrawiam
odpowiedź 23 listopada 2013 przez użytkownika Bartosz
Serwis medPytania.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie konsultacyjny. Odpowiedzi na pytania mogą udzielać zarówno użytkownicy Serwisu oraz współpracujący z Serwisem lekarze i specjaliści. Odpowiedzi lekarzy i specjalistów współpracujących z Serwisem są podpisane tytułem zawodowym lub stopniem naukowym oraz imieniem i nazwiskiem. Wszelkie odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy. Informacje zawarte w odpowiedziach mają jedynie na celu ułatwienie dostępu do informacji medycznych i zastąpienie ewentualnych poszukiwań określonych problemów medycznych w literaturze medycznej i w żadnym stopniu nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, gdzie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie i diagnostyka. Korzystając z serwisu, użytkownik akceptuje Regulamin.
...