Wpisz pytanie:
Mobile menu

Czy cystę w nadgarstku można wyleczyć antybiotykiem?

Cysta w nadgarstku potwierdzona dwukrotnym RTG(X-ray). Nadgarstek od miesiąca spuchnięty i bolący. Miesiąc zwolnienia. Przez dwa tygodnie na "Naproxen 250mg" , "Co-codamol30/500" ,"volta rol", i innych rozgrzewających ,oziębiających i przeciwbólowych kremach. W trzecim tygodniu "Naproxen 500mg" i "Co-codamol". Po miesiącu faszerowania tabletkami brak poprawy. Nadgarstek spuchnięty i bolący. Czy zabieg jest konieczny.?
pytanie zadane 28 stycznia 2014 w Chirurgia ogólna przez użytkownika ziolek
zmienione kategorie 28 stycznia 2014 przez użytkownika moderator

1 odpowiedź

W sytuacji gdy leczenie zachowawcze nie przyniosło poprawy na pewno warto rozważyć leczenie zabiegowe. Z takim problemem należy udać się do chirurga lub ortopedy (w zależności gdzie dokładnie zmiana jest zlokalizowana, czy był uraz) z wykonanymi zdjęciami RTG. Specjalista po zbadaniu i zapoznaniu się z Pana historią zaproponuje dalsze, odpowiednie postępowanie.
odpowiedź 28 stycznia 2014 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
Serwis medPytania.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie konsultacyjny. Odpowiedzi na pytania mogą udzielać zarówno użytkownicy Serwisu oraz współpracujący z Serwisem lekarze i specjaliści. Odpowiedzi lekarzy i specjalistów współpracujących z Serwisem są podpisane tytułem zawodowym lub stopniem naukowym oraz imieniem i nazwiskiem. Wszelkie odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy. Informacje zawarte w odpowiedziach mają jedynie na celu ułatwienie dostępu do informacji medycznych i zastąpienie ewentualnych poszukiwań określonych problemów medycznych w literaturze medycznej i w żadnym stopniu nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, gdzie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie i diagnostyka. Korzystając z serwisu, użytkownik akceptuje Regulamin.
...