Wpisz pytanie:
Mobile menu

Czy miętowe papierosy mają duży wpływ na zajście w ciążę?

Od dwóch lat staram się o ciążę i nic. Mam już córkę o która również się starałam dwa lata Byłam u lekarza to lekarz stwierdził, ze mam za bardzo z tylu macice i będzie mi ciężko zajść. później słyszałam że miętowe papierosy ograniczają zajście w ciążę. W grudniu 2013 byłam ponownie u innego lekarza to powiedział ze jest wszystko dobrze ze mną. I w co mam wierzyć? Pod każdym względem obwiniam siebie. Proszę pomóżcie mi znaleźć odpowiedz.
pytanie zadane 13 stycznia 2014 w Położnictwo i ginekologia przez użytkownika ilona
zmienione kategorie 13 stycznia 2014 przez użytkownika moderator

1 odpowiedź

Witam.
Papierosy nie ważne czy miętowe czy zwykłe mają wpływ na zajście w ciąże, oczywiście negatywny wpływ. Dlatego radziłabym rzucić nałóg. Jeżeli lekarz ginekolog twierdzi, że wszystko jest z Panią wporządku w takim razie nie widzę podstaw do obawiania się. Proszę w aptece zakupić kwas foliowy, który jest bardzo potrzebny w pierwszych miesiącach życia płodu, ale także zaleca się przyjmowanie go 3 miesiące przed planowaną ciąże. Można również kupić jakieś suplementy witaminowe dla kobiet w ciąże. Ponieważ jakiś ubytek witamin czy minerałów może być spowodowany trudnościami w zajście w ciąże.
Proszę być dobrej myśli, a przede wszystkim się nie stresować.
Pozdrawiam serdecznie.
Patrycja!
odpowiedź 14 stycznia 2014 przez użytkownika Patrycja
Serwis medPytania.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie konsultacyjny. Odpowiedzi na pytania mogą udzielać zarówno użytkownicy Serwisu oraz współpracujący z Serwisem lekarze i specjaliści. Odpowiedzi lekarzy i specjalistów współpracujących z Serwisem są podpisane tytułem zawodowym lub stopniem naukowym oraz imieniem i nazwiskiem. Wszelkie odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy. Informacje zawarte w odpowiedziach mają jedynie na celu ułatwienie dostępu do informacji medycznych i zastąpienie ewentualnych poszukiwań określonych problemów medycznych w literaturze medycznej i w żadnym stopniu nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, gdzie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie i diagnostyka. Korzystając z serwisu, użytkownik akceptuje Regulamin.
...