Wpisz pytanie:
Mobile menu

Czy mam sie obawiac?

W górnym biegunie nerki prawej hyperdensyjna (powikłana) torbielka średnicy 7mm
W trzonie kręgu th10 wysepka istoty zbitej (insula compacta) średnicy 7.5m , na przedniej powierzchni trzonu l3 niewielka osteofitoza
pytanie zadane 30 grudnia 2013 w Neurologia przez użytkownika endriu2126

1 odpowiedź

Niezwykle ważną informacją jest, z jakiego powodu wykonano badanie obrazowe. Uwidoczniona w nerce prawej torbiel może być jedynie przypadkowym znaleziskiem. Przyczyną powstawania torbieli powikłanych, atypowych, jest najczęściej krwawienie, bądź infekcja w obrębie torbieli prostej, niepowikłanej. W tomografii torbiel powikłana cechuje się inną gęstością, zwapnieniami, przegrodami, pogrubieniem ścian. Prawdopodobnie torbiel będzie wymagała jedynie kontrolnych badań.
Wysepka istoty zbitej w trzonie dziesiątego kręgu piersiowego i niewielka osteofitoza na powierzchni trzonu trzeciego kręgu lędźwiowego również nie są niepokojącymi zmianami i najpewniej są jedynie przypadkowym znaleziskiem, które nie odpowiada za Twoje objawy.
odpowiedź 30 grudnia 2013 przez (w trakcie specjalizacji z neurologii)
Bóle kręgosłupa i odruchy wymiotne
Serwis medPytania.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie konsultacyjny. Odpowiedzi na pytania mogą udzielać zarówno użytkownicy Serwisu oraz współpracujący z Serwisem lekarze i specjaliści. Odpowiedzi lekarzy i specjalistów współpracujących z Serwisem są podpisane tytułem zawodowym lub stopniem naukowym oraz imieniem i nazwiskiem. Wszelkie odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy. Informacje zawarte w odpowiedziach mają jedynie na celu ułatwienie dostępu do informacji medycznych i zastąpienie ewentualnych poszukiwań określonych problemów medycznych w literaturze medycznej i w żadnym stopniu nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, gdzie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie i diagnostyka. Korzystając z serwisu, użytkownik akceptuje Regulamin.
...