Wpisz pytanie:
Mobile menu

Ból w prawym boku pod żebrami

Od kilku tygodni odczuwam ból w prawym boku pod żebrami. Co to może być? Ból nasila się w trakcie i po posiłku. Czy to może być problem z wątrobą. Jakie badania mam wykonać, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku?
pytanie zadane 10 listopada 2013 w Choroby wewnętrzne przez użytkownika muniek

1 odpowiedź

Przyczyn takiego bólu może być wiele. Rzeczywiście może być to problem z wątrobą. Spróbuj zmienić sposób odżywiania na bardziej przyjazny wątrobie. Poszukaj coś na necie o diecie wątrobowej. Jeśli bóle nie ustąpią skontaktuj się z lekarzem i poproś o badania. Być może konieczne będzie USG jamy brzusznej.
odpowiedź 11 listopada 2013 przez użytkownika Andrzej
Serwis medPytania.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie konsultacyjny. Odpowiedzi na pytania mogą udzielać zarówno użytkownicy Serwisu oraz współpracujący z Serwisem lekarze i specjaliści. Odpowiedzi lekarzy i specjalistów współpracujących z Serwisem są podpisane tytułem zawodowym lub stopniem naukowym oraz imieniem i nazwiskiem. Wszelkie odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy. Informacje zawarte w odpowiedziach mają jedynie na celu ułatwienie dostępu do informacji medycznych i zastąpienie ewentualnych poszukiwań określonych problemów medycznych w literaturze medycznej i w żadnym stopniu nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, gdzie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie i diagnostyka. Korzystając z serwisu, użytkownik akceptuje Regulamin.
...