Wpisz pytanie:
Mobile menu

Opuchlizna i swędzenie nóg

Dzisiaj rano zauważyłam opuchliznę na prawej nodze między kolanem a stopą. Od jakiegoś czasu odczuwam swędzenie w tej okolicy oraz zaczerwienienie. Myślałam, że to jakaś alergia na środki chemiczne, jednak teraz ta opuchlizna … Czy miał ktoś podobny problem. Czy jest to objaw jakiejś groźnej choroby?
pytanie zadane 10 listopada 2013 w Angiologia przez użytkownika Irena

1 odpowiedź

Opuchlizna, zaczerwienienie oraz swędzenie może objawem jakiejś choroby związanej z żyłami. Czy te zaczerwienienia występują wokół żył. Czy swędzą Cie żyły? Może to być zapalenie żył. Miałam ten problem. Nie odczuwałam bólu ale waśnie swędzenie. Tylko, ze w moim przypadku gorączkowałam. Opuchlizna tez była. Okazało się, ze jest to zapalenie. Jeśli pojawi się gorączka zgłoś się od razu do specjalisty, ponieważ gdyby opuchlizna i swędzenie były wynikiem reakcji uczuleniowej, to według mnie gorączka nie powinna wystąpić.
odpowiedź 14 listopada 2013 przez użytkownika leńczu
Serwis medPytania.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie konsultacyjny. Odpowiedzi na pytania mogą udzielać zarówno użytkownicy Serwisu oraz współpracujący z Serwisem lekarze i specjaliści. Odpowiedzi lekarzy i specjalistów współpracujących z Serwisem są podpisane tytułem zawodowym lub stopniem naukowym oraz imieniem i nazwiskiem. Wszelkie odpowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy. Informacje zawarte w odpowiedziach mają jedynie na celu ułatwienie dostępu do informacji medycznych i zastąpienie ewentualnych poszukiwań określonych problemów medycznych w literaturze medycznej i w żadnym stopniu nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, gdzie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie i diagnostyka. Korzystając z serwisu, użytkownik akceptuje Regulamin.
...