• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Czy dziecko będzie zdrowe?

Witam,
Moim problemem jest ciągle dręczące mnie pytanie o moją przyszłość.
Najpierw opowiem swoja historię. Nie cały rok temu poznałam chłopaka, spotykam się z nim do tej pory jednak po jakimś czasie okazało się, że jesteśmy w jakiś sposób ze sobą spokrewnieni. Ostatnio rodzice powiedzieli nam, czy zastanawialiśmy się nad tym co będzie gdy urodzi się dziecko czy ono będzie w tym przypadku zdrowe itd.
Myślałam nad tym nie raz i teraz już bardzo się boję co będzie dalej. Czy jest możliwość wykonania jakichś badań np. krwi, moczu itd., które stwierdzą że nasze dziecko w przyszłości będzie zdrowe?

P.S. Chcę też to wiedzieć, ponieważ nie chce swojemu chłopakowi blokować życia i nie móc dać mu w przyszłości potomstwa.

Pozdrawiam i Proszę o pomoc :(
  • dziecko genetyka pokrewieństwo
pytanie zadane 12 sierpnia 2014 w Genetyka przez użytkownika Dzoana_23

1 odpowiedź

Szanowna Pani,
Niestety nikt nie może dać gwarancji czy przyszłe dziecko będzie zdrowe. Do momentu ciąży, w którym są możliwe prenatalne badania genetyczne również nikt nie odpowie na to pytanie. Wszelkiego poradnictwa w tym zakresie udzielają lekarze specjaliści genetyki klinicznej w poradniach genetycznych zlokalizowanych w całym kraju. W chwili obecnej dostępny jest cały panel badań genetycznych, również mówiący o stopniu pokrewieństwa przyszłych rodziców, jednak nigdy nie dający jednoznacznej diagnozy odnośnie przyszłego potomstwa. Zalecam wizytę we wspomnianej poradni. Pozdrawiam
odpowiedź 12 sierpnia 2014 przez (w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej)
...