• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

tabletki antykoncepcyjne a ciaza

Szanowni Państwo! Bardzo proszę o odpowiedz na męczące mnie pytanie. Zazywam tabletki Ovulastan od kwietnia. Ostatnio uprawialam z partnerem seks, ponieważ wrocil z zagranicy i wcześniej nie widzieliśmy się. Oprócz tabletek, które zazywam regularnie i zgodnie z zaleceniami stosowalismy prezerwatywe i stosunek przerywany. Ja doszukuje się u siebie objawów ciąży i czuje się bardzo zle psychicznie, bo moja rodzina by nie zaakceptowala ciąży. Czy nie powinnam się az tak stresowac stosując  trzy formy zabezpieczeń? Partner jest zniesmaczony, ze musi dodatkowo stosować prezerwatywe i przerywać stosunek skoro ja zazywam tabletki antymoncepcyjne. Boje się panicznie ciąży i kilka dni po stosunku mam wszystkie objawy ciąży. Boje się, ze może zwykla herbata lub kawa oslabic dzialanie tabletek dlatego nie zgadzam się na seks bez dodatkowych zabezpieczeń. Jestem tak zestresowana, ze nie mam objaw zbliżającego się okresu. Odkąd biorę tabletki 2 tygodnie przed okresem bolaly mnie piersi a teraz nie bola a jestem wlasnie 2 tygodnie przed okresem. Proszę o odpowiedz. Odchodze od zmyslow.
Czy jeżeli nie mam żadnych skutków ubocznych to znaczy ze tabletki sa dobrze dobrane? Czy gdyby byly zle dobrane moglaby wystąpić owulacja? Przepraszam za taka ilość pytań.
  • tabletki antykoncepcyjne
  • przerywany stosunek
  • ciąża a tabletki antykoncepcyjne
pytanie zadane 6 czerwca 2014 w Położnictwo i ginekologia przez użytkownika ME

1 odpowiedź

Szanowna Pani,
zwykłe potrawy i napoje nie mają wpływu na skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych. Stres oraz inne zaburzenia w normalnym funkcjonowaniu mogą powodować pewne zmiany w charakterze poszczególnych okresów - tym bardziej że są to cechy bardzo subiektywne jak np. ból piersi, który raz może odczuwać Pani bardziej raz mniej nasilony. Ponadto 3 metody antykoncepcji jeszcze bardziej zmniejszają prawdopodobieństwo ciąży. Jednak warto pamiętać że już same doustne tabletki stosowane zgodnie z zaleceniami zapewniają dużą skuteczność antykoncepcji. Aby upewnić się co do ich skuteczności trzeba byłoby jednak zgłosić się do ginekologa i wykonać USG przezpochwowe i być może badania hormonalne. Myślę że w opisywanej sytuacji te pewne anomalie związane są z dużym stresem przed ewentualną ciążą, i w miarę trwania czasu powinny stopniowo ustępować.
Pozdrawiam
odpowiedź 10 czerwca 2014 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
...