• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Jakie mogą być komplikacje zdrowotne u dziecka urodzonego z krwiakiem na główce, który powstał podczas porodu???

Witam,
Syn mój skończył właśnie 30 lat. Urodził się z krwiakiem (7cm) na główce, który wchłonął się po 2 miesiącach. W wieku 4 lat miał usunięty wyrostek robaczkowy i zapalenie otrzewnej. Poza tym był zdrowym dzieckiem.
Od dwóch lat skarży się na znieczulicę na ból w okolicach kolan, jak również ból i słabość mięśni nóg. Nigdy nie skarżył się na jakieś dolegliwości, więc skoro wspomina, że coś Go boli, tzn. że jest to już coś niepokojącego. Pracę ma siedzącą, przy komputerze. Ogólne badania okresowe w normie. Regularnie ćwiczy. Zwiększył nawet dawkę ćwiczeń, żeby przezwyciężyć ból i słabość mięśni. Waga ciała w normie w stosunku do wzrostu (szczupły). Ma lekkie płaskostopie, częste rozwolnienia. Wypróżnia się natychmiast po posiłku.
Próbował stosować mleko bez laktozy. Teraz zaczyna unikać glutenu w potrawach. Widocznych efektów jeszcze nie ma.
*******Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc lekarza - specjalisty na pytanie:
Jakie mogą być komplikacje zdrowotne w przyszłości u dziecka urodzonego z krwiakiem na główce, który powstał podczas porodu??? Co może być przyczyną bólu i znacznego osłabienia mięśni nóg oraz nasilających się kłopotów z wypróżnianiem i trawieniem????

Dziękuje bardzo za każdą poradę!!!!!
  • znieczulica na zadawany bol w kolanach
  • np. stukniecie mloteczkiem
  • uderzenie
  • ból mięśni nóg
  • słabe mięśnie nóg
  • klopoty z trawieniem
  • rozwolnienie
  • krwiak na główce dziecka
  • krwiak powstały w czasie porodu
pytanie zadane 12 marca 2014 w Neurologia przez użytkownika Elizabeth
zmienione kategorie 14 marca 2014

1 odpowiedź

Izolowany krwiak w obrębie skóry głowy, który powstał w trakcie porodu nie jest groźny i nie skutkuje żadnymi komplikacjami w przyszłości (w przypadku występowania takiego krwiaka zasadne są pytania, jak przebiegał poród, czy nie było innych komplikacji w czasie trwania porodu - jeśli wszystko było w porządku to nie ma podejrzeń np. o okołoporodowe niedotlenienie, czy inne patologie). W związku z tym nie ma możliwości, aby problemy, które pojawiły się po kilkudziesięciu latach były w jakikolwiek sposób powiązane z krwiakiem na główce. W chwili obecnej należy poszukiwać przyczyny bólu i osłabienia nóg - diagnostykę warto rozpocząć od badania kręgosłupa, najlepiej rezonansem magnetycznym (choroby kręgosłupa często odpowiadają za osłabienie i ból kończyn dolnych). Jeśli chodzi o problemy jelitowe należy odpowiednio zbilansować dietę unikając pokarmów nasilających objawy. W razie utrzymywania się objawów należy udać się do gastrologa, który zdecyduje, czy są wskazania do wykonania np. kolonoskopii.
odpowiedź 14 marca 2014 przez (specjalista neurolog)
...