• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Wielkość pęcherzyka w 5 tyg. i 2 dniu ciąży

Dzień dobry, w 5 tyg. ciąży i 2 dniu licząc od daty ostatniej miesiączki byłam na USG, lekarz powiedział że widać tylko mały pęcherzyk ciążowy 5 mm. Bardzo się martwię ponieważ 1 ciąża obumarła w 8 tygodniu i na początku też był za mały pęcherzyk. Wiem że dobrze obliczyłam wiek ciąży ponieważ wiem kiedy miałam owulację, proszę o poradę czy ta wielkość pęcherzyka na tym etapie rozwoju daje możliwość rozwoju ciąży? Dwa dni po terminie okresu zrobiłam Beta HCG i wynik 61, po 48 h wynik 145.
  • pęcherzyk w ciąży
  • usg
  • mały pęcherzyk ciążowy
pytanie zadane 3 marca 2014 w Położnictwo i ginekologia przez użytkownika Aneta
zmienione kategorie 3 marca 2014 przez użytkownika moderator

1 odpowiedź

Wielkość pęcherzyka ciążowego wydaje się prawidłowa, owulacja miała miejsce około 3 tygodnie temu (ostatnia miesiączka wystąpiła 5 tygodni temu). Nie ma w tej chwili podejrzeń o zagrożenie poronieniem (trzeba pamiętać, że prawidłowa wielkość pęcherzyka ciążowego i wzrastający poziom beta-hcg nie w pełni "chronią" przed poronieniem). Należy pozostawać pod nadzorem lekarza ginekologa i przestrzegać jego zaleceń.
odpowiedź 3 marca 2014 przez (specjalista neurolog)
Dziękuję za odpowiedź i oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że ani rosnący pęcherzyk ani rosnący poziom beta hcg nie chronią przed poronieniem, więc dbam o siebie i jestem dobrej myśli. Mam jeszcze jedno pytanie, na które nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiedzi. Czy pęcherzyk ciążowy rośnie od momentu zagnieżdżenia się w macicy czy już od momentu zapłodnienia? a ponieważ zagnieżdżenie może nastąpić od 4 do 11 dni od zapłodnienia to jeśli rósłby dopiero od momentu zagnieżdżenia to jego wielkość też mogłaby się różnić w poszczególnych tygodniach ciąży?
...