• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Problemy z oddychaniem, uciskiem w gardle

Dzień dobry. Od kilkunastu tygodni mam problemy z gardłem i oddychaniem. Podczas szybkiego marszu zaczyna brakować mu tchu, czuję w gardle ucisk, często zapycha mi się nos. Gdy oddycham ustami, jest trochę lepiej, jednak czuję, że nie wpływa mi tyle powietrza do buzi ile wpływało zawsze i czuję ten dyskomfortowy ucisk. Podczas, gdy mam spuszczoną głowę, również czuję ucisk w gardle, mam wtedy problem z oddychaniem i muszę głowę przechylać do tyłu, żeby się dotlenić. Podczas jedzenia mam podobne objawy.

Czy może mieć to związek z migdałami, ponieważ zauważyłam, że od miesiąca lub dłużej są one mocno powiększone i żadne spreje na gardło nie pomagają? Z tarczycą jest wszystko ok, bo miałam badane TSH. Czego jeszcze mogę być to objawy? Mam nadzieję, że to nie astma.
Ze stresem był tego nie wiązała, gdyż ostatniego czasu jestem "wolna" od stresów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • gardło
  • problem ze złapaniem oddechu
pytanie zadane 28 lutego 2014 w Laryngologia przez użytkownika Natalia B.

1 odpowiedź

Powiększone migdały mogą być związane z opisanymi objawami. Niemniej należy wziąć pod uwagę również inne możliwe choroby - w związku z tym należy wykonać badanie laryngologiczne w celu oceny stanu anatomicznego okolicy gardła, czy krtani. Dodatkowo wskazana jest spirometria (przede wszystkim pod kątem wykluczenia astmy oskrzelowej), można też wykonać testy alergiczne. Ponadto dolegliwości mogą mieć naturę psychogenną, choć to należy wziąć pod uwagę dopiero po wykluczeniu innych możliwych przyczyn.
odpowiedź 28 lutego 2014 przez (specjalista neurolog)
...