• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Mam 37.2 stopni

Witam serdecznie,
zaczęło się od momentu gdy byłam chora 38,2 wiadomo antybiotyk itp
Potem poszłam do lekarki mając wciąż 37,2 i zrobiła mi badanie krwi wszytko ok...to skąd ta temperatura? Może od gardła czasem mnie trochę pobolewa ale 3 tyg taka temperatura?czy to normalne?
  • temperatura 37.2 stopni
  • podwyższona temperatura
  • stan podgorączkowy
  • pobolewnie gardła
pytanie zadane 4 lutego 2014 w Choroby wewnętrzne przez użytkownika Marta
zmienione kategorie 4 lutego 2014 przez Dr n. med. Dominik Cieniawski (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)

2 odpowiedzi

Temperatura 37,2 oznacza stan podgorączkowy. Utrzymywanie się takiej temperatury przez 3 tygodnie faktycznie nie jest normalnym zjawiskiem. W takiej sytuacji po pierwsze należy zastanowić się w jakich porach mierzy Pani tą temperaturę, czy zawsze jest to mniej więcej ta sama godzina? Po drugie warto byłoby dokonać pomiaru innym termometrem, najlepiej w przychodni. Często zdarza się że termometry domowe nie są w pełni dokładne i sprawne - jest to jedna z częstszych przyczyn występowania minimalnie nieprawidłowej temperatury. Oczywiście nie w pełni wyleczony stan zapalny górnych dróg oddechowych, bądź nakładająca się infekcja wirusowa również mogą być tego przyczyną. Nie napisała Pani swojego wieku, czasem u kobiet takie zmiany temperatury mogą wynikać ze zmian hormonalnych. Oczywiście gdyby temperatura dalej była nieprawidłowa należałoby zgłosić się do lekarza i wykonać diagnostykę celem znalezienia przyczyny.
odpowiedź 4 lutego 2014 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
Mam 23 lata. Mierzyłam dzisiaj o godz. 9 rano miałam 37 potem ok 12 już było 37.2 i tak się utrzymuje, czasem jest 37,1. Ostatnio wciąż miałam wykonywane badania krwi w przeciągu 3miesięcy chyba z 3 razy. Dodam że mam problem z językiem (take czerwone chrostki tworzące plamy). Byłam z tym zarówno u dermatologa jak i u lekarza rodzinnego. Czytałam po różnych forach że może to być przyczyną bakterii helicobakter tak więc takie badanie wykonałam testem z apteki i potwierdziło że ją mam. Oczywiście powiedziałam o tym lekarce rodzinnej jednak stwierdziła że aby ją wyleczyć musi mi przepisać serię antybiotyków i po tych antybiotykach nie ma pewności żę się ją wyeliminuje...więc czy może być coś związanego z tym?co do temperatury jestem pewna nawet czuje żę głowę mam gorącą...dziękuje za pomoc
Dalej uważam że należałoby zweryfikować wskazania Pani termometru, odnośnie bakterii Helicobacter, faktycznie aby ją wyeliminować należy wykonać eradykację z użyciem 2 antybiotyków i blokera pompy protonowej. Test o którym Pani pisze nie jest złotym standardem w rozpoznawaniu zakażenia Helicobacter. Przede wszystkim należałoby wykonać gastroskopię, jednak jeśli nie ma Pani objawów zgagi i refluksu nie widzę wskazań do tego badania. Może warto byłoby wykonać terapię eradykacyjną i ocenić jej efekty. Infekcja H. pylori może dawać objawy przewlekłego zapalenia przełyku i gardła. Odnośnie uczucia gorąca myślę że należy skontrolować parametry oceniające funkcję tarczycy - TSH, FT3, FT4.
odpowiedź 5 lutego 2014 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
Dzisiaj już mam 37,5 ide jutro do lekarki. Zobaczymy co mi powie. Jutro dam znać. Dziękuje bardzo za pomoc. Jeśli chodzi o objawy Helicobacter to mówiłam lekarce o tym żę zgagę czesto mam, wogóle jestem osobą zestresowaną i jakieś dwa, trzy lata temu każdy większy stres kończył się wymiotami. Po uciskała mi brzuch i pytała czy boli i bolało...co prawda nie mocno ale zawsze. Przepisała mi Polprazol.
Byłam i miałam robione badanie krwi na tarczycę i badanie moczu. Z tabletek dostałam polprazol 20 1 tabl.rano i 1 wieczorem,metronidazol 2 rano 2 wieczorem, Amotaks 1 rano 1 wieczorem i 1 multi flora. Brałam już je jeden dzień i człowiek jakiś otępiały jest...;/ co do termometru kupiłam nowy, elektroniczny i mi dzisiaj pokazał 36,4 gdy ten drugi pokazał 37...co prawda w ulotce było napisane że pod pachą temp.jest niższa o 0,5 niż w ustach, ale jednym i drugim mierzyłam pod pachą...to w takim razie są różne przedziały jaka powinna być temp.mierzenia pod pachą jaka w ustach i jaka w odbycie???
Acha...zapomniałam dodać jeszcze skierowanie do kardiologa dostałam bo miałam puls 100. A przeważnie mam w granicach 85-100. Lekarka mówiła że nie chce mi tabletek dawać ale może będzie trzeba.
...