• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Częsta angina

Witam 4 miesiące temu przeprowadziłam sie do nowego mieszkania i zaczął się koszmar. Od tego czasu ciągle mam anginę czasem ropną i kaszel. Miałam ją już z 6 razy a na starym mieszkaniu nie pamiętam nawet kiedy miałam katar. Czy mogę być na coś uczulona kwiaty farba ...i możliwa jest z tego alergia?? jakie zrobić badania alergiczne i na co?
  • częsta angina
  • angina ropna
  • kaszel
  • objawy alergii
  • alergia
pytanie zadane 28 stycznia 2014 w Alergologia przez użytkownika zrozpaczona

1 odpowiedź

Angina jako ropne, ostre zapalenie migdałków i gardła wywołane przez bakterię Streptococcus pyogenes (paciorkowiec beta-hemolizujący grupy A) jest chorobą wymagającą, z uwagi na możliwe powikłania odległe, antybiotykoterapii (same objawy bez stosowania antybiotyku ustępują do ok. tygodnia). W celu stwierdzenia jednak, czy u Pani rzeczywiście nawraca angina, przy następnym epizodzie powinna się Pani udać do lekarza. Z opisu ciężko wywnioskować. W typowych objawach miałaby Pani temperaturę >38st. C, brak kaszlu, powiększone węzły chłonne szyjne przednie, wysięk na migdałkach i ich obrzęk. Poza tym największe ryzyko anginy jest u dzieci pomiędzy 3-15r.ż.

Jeśli przyczyną Pani dolegliwości jest inna nawracająca infekcja (na przykład wirusowa) trzeba się zastanowić nad ewentualnym obniżeniem odporności. Na początek wystarczyłaby morfologia krwi.

Wreszcie za występowanie przewlekłego kaszlu i kataru, ewentualnie spływania wydzieliny do gardła może być odpowiedzialna alergia. Z tym, że tu wydzielina nie powinna być ropna, raczej wodnista, bez dolegliwości bólowych czy gorączki. Po wykluczeniu nawracających infekcji można wziąć skierowanie do alergologa.
Co do samych testów alergicznych, to są standardowe zestawy alergenów wziewnych i pokarmowych, które się bada na początek.
odpowiedź 28 stycznia 2014 przez
...