• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Czym mogą być spowodowane częste wymioty i nudności u 9latki?

Moje dziecko ma wymioty i bóle brzucha. Zrobiłam prawie wszystkie wyniki i nic nie wykazały. Objawy te się nasilają, szczególnie przed pójściem dziecka do szkoły. Może jest to wywołane stresem przed lekcjami? Jednak córka dobrze się uczy i zawsze do szkoły idzie przygotowana. Proszę o udzielenie mi rady, bo nie wiem co robić.
  • wymioty u dziecka
  • nudności u dziecka
  • bóle brzucha u dziecka
pytanie zadane 17 stycznia 2014 w Pediatria przez użytkownika asik
zmienione kategorie 21 stycznia 2014 przez użytkownika moderator

1 odpowiedź

Szanowna Pani,
nie napisała Pani czy te objawy trwają kilka dni czy występują od dłuższego czasu. Jeżeli jest to ostry epizod to prawdopodobnie może być to wywołane infekcją przewodu pokarmowego. Na to wskazywałoby jeszcze ewentualne występowanie innych objawów takich jak gorączka, biegunka. Przy nudnościach i wymiotach u dzieci zawsze należy też jednak brać pod uwagę przyczynę neurologiczną. Warto aby lekarz pediatra wykonał u Pani córki podstawowe badanie neurologiczne które mogłoby wykluczyć inne (choroby OUN) przyczyny nudności i wymiotów. Ważna jest też obserwacja dziecka przez Panią, czy nie ma zaburzeń równowagi, czy zdarzają się upadki. Oczywiście istnieje też prawdopodobieństwo że przyczyna wymiotów ma tło psychologiczne. Chodzenie do szkoły jest dla każdego dziecka związane z pewnym stresem i również to może powodować objawy u Pani córki.
Z uwagi na różnorodne przyczyny prowadzące do wystąpienia wymiotów, wymagają one przeprowadzenia diagnostyki różnicowej i adekwatnego leczenia.
odpowiedź 17 stycznia 2014 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
...