• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Czy możliwa jest ciąża przy 8 dniu cyklu???

Możliwe jest, żebym zapłodnił dziewczynę 8. dnia cyklu przy cyklach 28- dniowych. W dodatku nie było stosunku tylko palcówka (trochę nasienia mogło znajdować się na palcach). Termin porodu z 6 tyg.wyszedł na 13.03.14, z 12 tyg.na 11.03.14. W Internecie, jest napisane że pierwsze Usg jest najbardziej wiarygodne co do wieku ciąży i że datę zapłodnienia można obliczyć według  wzoru:
Data zapłodnienia+3 miesiące-7 dni=data porodu.
To by wychodziło,że owulacja była 19 czerwca.Możliwe żeby plemniki tyle doczekały? Gdzie wytrysku w środku nie było.
  • problem z określeniem daty porodu
  • zapłodnienie w ósmym dniu cyklu
  • palcówka a zapłodnienie
pytanie zadane 7 stycznia 2014 w Położnictwo i ginekologia przez użytkownika Daria

1 odpowiedź

Plemniki w sprzyjających warunkach żyją do kilku dni, opisywano przypadki, gdzie plemniki były zdolne do zapłodnienia nawet po 5 dniach. W przypadku przeniesienia niewielkiej ilości nasienia do pochwy jest możliwe zapłodnienie.
Termin porodu ustala się na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki z ewentualnym wzięciem pod uwagę pierwszego USG - w Waszym przypadku należy wziąć pod uwagę USG z 12. tygodnia, dlatego że w ogólnych standardach wtedy należy wykonać pierwsze badanie.
Jednak w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na pierwszy dzień ostatniej miesiączki i na jego podstawie wyliczyć termin porodu. Dodam, że owulacja przy regularnych 28-dniowych cyklach ma miejsce 14. dnia, więc można wyliczyć przybliżony dzień owulacji znając pierwszy dzień ostatniej miesiączki i na tej podstawie wnioskować, kiedy doszło do zapłodnienia.
odpowiedź 7 stycznia 2014 przez (specjalista neurolog)
...