• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Rekonstrukcja piersi ekspanderem a gorączka

5.11 miałam wykonany I etap rekonstrukcji piersi-wstawienie ekspandera. Pierś usunięta 28.06 z powodu przewlekłego zapalenia i nawracajacych ropni.
W szpitalu było dobrze. 8.11 zdjęto dren i wykonano pierwsze dopełnienie. Tzn.2 bo 1 juz było zrobione podczas operacji. 8.11 tez wyszłam do domu.
Po paru godzinach zaczęłam gorączkować a "piers" mocniej zaczęla boleć. Temperatura od 38 do 39 st. 9.11 poszłam do lekarza operujacego ale on twierdzi że to wirusówka a nie od piersi. Nie mam żadnych objawów wirusowki więc uważam że to nie od tego tymbardziej ze objawy zaczely sie pare godz po wyjęciu drenu i dolewce..
Czy tak będzie po każdym dopełnieniu? Czy to normalne w przypadku ekspandera?
  • rekonstrukcja
  • ekspander
  • gorączka
  • ból
pytanie zadane 11 listopada 2018 w Chirurgia plastyczna przez użytkownika Kasiagniezno

1 odpowiedź

Szanowna Pani,    
zdecydowanie gorączka nie powinna występować po takich standardowych dopełnieniach i procedurach. Oczywiście drobne dolegliwości bólowe mogą występować, i to jest normalne. Mając też w pamięci wcześniejszy wywiad chorobowy jak najbardziej wskazana jest szczególna uwaga i obserwacja w kierunku podejrzenia ewentualnych procesów zapalnych i zawsze lepiej skonsultować się z chirurgiem żeby nie przegapić problemu. Oczywiście przyczyn stanów podgorączkowych jak najbardziej może być o wiele więcej. Proszę o informację jak ostatecznie rozwiązał się problem.
odpowiedź 19 listopada 2018 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
Ekspander, gorączka
Jeszcze jedno małe pytanie
...