• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

kasiagniezno

Witam. Od roku walczę z nawracającymi ropniami, pierś cały czas mocno boli. Obecnie zastanawiam się nad usunięciem już całej piersi,ale dopiero będę rozmawiać z lekarzem o wyniku. Bardzo proszę o ocenę,czy można coś zrobić czy nadal muszę tak cierpieć. Mam już dość :( Wiem,że część to typowo po zabiegach... Ale ja już naprawdę nie mogę. :( Oto wynik rezonansu magnetycznego:

Stan po kilkakrotnych zabiegach drenażu ropni piersi lewej (w tym drenażu próżniowego), od marca 2017.
Pierś zniekształcona,z cechami obrzęku, pogrubieniem i zniekształceniem zarysu skóry,rozległymi bliznami wciągającymi skórę w okolicy otoczki brodawki i kwadrancie dolno-zewnętrznym. Zmiany obrzękowe obejmują również powięź i mięsień piersiowy większy - na ich powierzchni rąbek płynu o długości ok 35 mm i grubości do 4 mm. Zbiorników płynu poza tym nie stwierdza się.
Po podaniu środka kontrastowego widoczne rozległe obszary wzmocnienia kontrastowego,rozciągające się od skóry w miejscach nacięć chirurgicznych wgłąb piersi i sięgające aż do powięzi - o charakterze zmian odczynowych,z możliwym komponentem zapalnym. Nie stwierdza się wśród nich ognisk typowych dla procesu rozrostowego.
W lewej jamie pachowej kilka węzłów chłonnych o zatokowej budowie,pogrubionej korze,największy 27x13 mm - odczynowe.
  • ropień
  • rezonans magnetyczny
pytanie zadane 12 maja 2018 przez użytkownika niezalogowany

1 odpowiedź

Szanowna Pani,   
wynik rezonansu magnetycznego potwierdza obecność bardzo nasilonych zmian zapalnych w obrębie piersi. Ich nasilenie jest znaczące jednak decyzję o potencjalnym charakterze i rozległości zabiegu może podjąć tylko i wyłącznie chirurg bezpośrednio zajmujący się Pani przypadkiem na podstawie całokształtu klinicznego - tzn. po badaniu fizykalnym - ponieważ takie decyzje muszą być podejmowane na podstawie analizy zarówno badania obrazowego jak i bezpośredniej sytuacji klinicznej. Dodatkowo istotną rzeczą którą widać w tym opisie jest brak cech podejrzanych o nowotworowy charakter występujących zmian. Również węzły chłonne pachowe które są powiększone - wynikają najpewniej tylko i wyłącznie ze zmian zapalnych które występowały i występują u Pani.
odpowiedź 7 czerwca 2018 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
...