• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Ucisk w głowie

Ucisk odczuwam ogólnie w całej głowie, raczej nie ma on konkretnej lokalizacji, ale jeżeli miałabym wskazać to bardziej z tyłu, w środku, po bokach głowy niż przy czole. Przy czole też, ale jako część całości. Poza tym, nie wiem czy ma to związek, ale jestem wrażliwa na hałas, jak jest gdzieś głośno to dla mnie jest za głośno, chociaż dla innych nie jest. Miałam też przez ostatnie kilka lat powracające, raz na miesiąc, raz na tydzień, kłucie w uczach, kilkusekundowe, ale bardzo silne. A ucisk w głowie pojawił się dziewięć miesięcy temu, kiedy byłam w szpitalu ze względu na silny ból głowy, który pojawił się nagle i ogólnie źle się czułam i wymiotowałam. Wcześniej nigdy nie bolała mnie głowa.
Całe wyniki badania:
Badanie wykonano na aparacie niskopolowym, jednofazowo, sekw. TSE; obr.T1- i T2-zal., FLAIR; płaszczyz.osiowa, czołowa i strzałkowa.
Krwawienia wewnątrzczaszkowego nie stwierdzam.
Półkule mózgu, móżdżek i pień mózgu bez zmian ogniskowych.
Przysadka mózgowa niepowiększona.
Położenie migdałków móżdżku prawidłowe.
Układ komorowy bez zniekształceń i przemieszczeń, nieposzerzony.
Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie.
Przyścienne zgrubienia błony śluzowej w zatokach szczękowych.
związane z odpowiedzią na: Wyniki rezonansu magnetycznego głowy
  • ucisk w głowie
  • rm głowy
  • rezonans głowy
  • wyniki rezonansu głowy
pytanie zadane 17 lutego 2018 w Neurologia przez użytkownika Anna

1 odpowiedź

Szanowna Pani,    
objawy jakie Pani podaje mogą występować przy bólach głowy o typie migren. Faktycznie wynik badania rezonansu magnetycznego głowy nic patologicznego nie wskazuje. Te niewielkie zgrubienia zdecydowanie nie powinny mieć wpływu na odczuwane przez Panią dolegliwości. Natomiast zwiększona wrażliwość na dźwięki, światło, nudności i wymioty często występują przy migrenach. Rozumiem że w tym kierunku szła diagnostyka. Na pewno dobrze byłoby wykonać w Pani sytuacji również konsultację laryngologiczną (głównie w związku z tymi piskami, kłuciami w uszach). Istotną rzeczą jest że nie potwierdzono żadnego procesu rozrostowego w mózgowiu czy też istotnych zmian w korze. A czy występują u Pani w rodzinie jakieś choroby neurologiczne? problemy laryngologiczne? Często nietypowe dolegliwości mogą mieć przyczyny w zaburzeniach genetycznych i ujawniają się u bliskich krewnych. Rozumiem też oczywiście że poza tą diagnostyką były wykonywane u Pani podstawowe badania laboratoryjne, USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej i ogólne badanie fizykalne u lekarza chorób wewnętrznych lub POZ i w tych badaniach nie odnotowano odchyleń istotnych.
odpowiedź 6 maja 2018 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)