• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

rezonans magnetyczny -opis poniżej

MR głowy dwufazowy
Rezonans magnetyczny głowy dwufazowy z dn. 05-10-2017:
Środek kontrastowy dożylnie - Gadovist 7,5 ml

Dwufazowe badanie RM mózgowia w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencjach FLAIR i DWI, w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych.

W podkorowej istocie białej płatów ciemieniowych widoczne są pojedyncze, niecharakterystyczne ogniska wielkości do 3 mm, wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu - najprawdopodobniej przewlekłe zmiany naczyniopochodne.
Obustronnie drobne naczynia, najprawdopodobniej AICA mają kręty przebieg, są wydłużone, wpuklają się do przewodów słuchowych wewnętrznych i modelują nerwy VII i VIII - obraz może odpowiadać wariantom anatomicznym, sprzyjającym wystąpieniu konfliktów naczyniowo-nerwowych.
Brak cech obecności zmian ogniskowych w zbiornikach kątów m-m i przewodach słuchowych wewnętrznych.
Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych.
Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, bez cech ucisku.
Przymózgowa rezerwa płynowa zachowana.

Wniosek: poza drobnymi zmianami naczyniopochodnymi nie uwidoczniono innych zmian patologicznych mózgowia  
 Kobieta wiek 34 lata
  • rezonans głowy -bóle głowy
pytanie zadane 14 października 2017 w Neurologia przez użytkownika Violcia

1 odpowiedź

Szanowna Pani,
Niestety, poza opisem rezonansu mózgowia nie zadała Pani żadnego pytania, nie zawarła Pani żadnych dodatkowych informacji o stanie zdrowia pacjentki, objawach, które się pojawiają oraz historii chorób przebytych i obecnych. Jednak nawet w przypadku uzupełnienia treści wiadomości o wspomniane przeze mnie dane, interpretacja badania (bo jak rozumiem o to właśnie chodzi) nie jest możliwa, gdyż konieczny jest tutaj obraz kliniczny pacjentki oraz możliwość, przede wszystkim neurologicznego, zbadania pacjentki. Dlatego też proponuję zwrócić się do lekarza, który na powyższe badanie kierował. Najlepiej jeśli jest to oczywiście neurolog lub neurochirurg, gdyż właśnie lekarze tych specjalizacji zajmują się w sposób fachowy układem nerwowym. Pozdrawiam
odpowiedź 15 października 2017 przez (w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej)
bóle głowy, pogorszenie koncentacji i pamieci
...