• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Usg piersi interpretacja

Bardzo proszę o wyjaśnienie wyniku USG. USG wykonywał inny lekarz niż ten,który mnie prowadzi. Miałam 2 razy ropnie usuwane,raz operacyjnie,a teraz zakłądany dren.

Lewa pierś po zabiegu operacyjnym 22.05.2017,z powodu ropnia. W rzucie blizny skórnej (w KGP,w linii otoczki) cechy obrzęku z pogrubienem skóry i hyperechogenicznymi zmianami w miązszu odpowiadającymi resorbującym się wybroczynon. Na granicy skóry i tkanki podskórnej ślad płynu (pon.2 mm). W lewym dole pachowym dwa odczynowe węzły chłonne, o pogrubiałej korze, 10-11 mm w osi długiej. BIRADS 2.
  • usg piersi
  • interpretacja badań
  • ropień
  • sutek
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w Położnictwo i ginekologia przez użytkownika Kasiagniezno

1 odpowiedź

Szanowna Pani,   
najważniejsza informacja z tego badania zawarta jest na końcu - tzn. ocena w skali BIRADS. 2 oznacza że wszelkie opisywane zmiany w USG dotyczą zmian łagodnych, a ryzyko złośliwości wynosi 0%. Jest to skala standardowo stosowana do oceny badań mammograficznych, USG piersi i MR piersi. Opisywane węzły chłonne o charakterze odczynowym są normalne przy obecności infekcji czy ropnia i nie budzą podejrzeń. Również stwierdzane dwa drobne krwiaki w okolicy blizny po zakładanym drenie i ślad płynu pod skórą są normalnym zjawiskiem obserwowanym po takim zabiegu. Nie ma natomiast nic wspomniane o obecności samego ropnia, w związku z czym można stwierdzić że interwencja chirurgiczna okazała się skuteczna.
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
Usg
...