• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Wynik gastroskopi

Kobieta 39 lat.Od 2 ms bóle żołądka.Po każdym posiłku uczucie głodu i ssania jakby za chwilę miało zaburczec. Wzmożone odbijanie.Morfologia ok.Test na helikopter z krwi ujemny.Wykonano gastroskopie,oto opis.
Przelyk bez zmian.Linia Z zlokalizowana jest na górnej granicy faldow zoladkowych i wygląda prawidłowo. Wpust od góry i w inwersji zmian nie wykazuje.Żołądek jest podatny na rozdanie,o prawidłowej perlastyce.Bona sluzowa antrum pstre,poza tym jest prawidlowa.
Odzwiernik symetrycznie drozny.
Opuszka dwunsstnicy o nierównej,miejscami zaczerwienionej powierzchni-wycinek but1.Część zaopuszkowa dwunastnicy bez zmian.
Z antrum trzonu pobrano wycinki do baśnie hist lat-but 2.
Doktor powiedział że jedyne czym mogłabym die przejmować to ta nierówna powierzenia..Nie wiem co miał na myśli....martwię się
pytanie zadane 20 maja 2017 w Gastrologia przez użytkownika monik

1 odpowiedź

Szanowna Pani,
Wynik gastroskopii, jak również Pani objawy mogą wskazywać na przewlekły stan zapalny w obrębie górnego odcinka przewodu pokarmowego, świadczy o tym również nieregularna i zaczerwieniona struktura błony śluzowej dwunastnicy. Objawy również mogą wskazywać na takie rozpoznanie. Rozstrzygające będzie tutaj badanie histopatologiczne, z opisu badania wynika, że doktor endoskopista pobrał wycinki, które zostały wysłane na wspomniane badanie. Proponuję rozważyć zmianę diety, warto o tym porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym lub tym doktorem, który kierował Panią na badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego. Do rozważenia jest również terapia lekiem z grupy inhibitorów pompy protonowej (IPP), które zmniejszają wydzielanie kwasu solnego w żołądku, a który ma z pewnością znaczenie w podrażnianiu błony śluzowej dwunastnicy. W aptekach dostępnych jest szereg preparatów tego typu, większość na receptę. Pozdrawiam
odpowiedź 22 maja 2017 przez (w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej)
...