• Rejestracja
Wpisz pytanie:
Mobile menu

Pobolewanie po lewej stronie - nerwica?

Dzień dobry chciałabym wyjaśnić następujący problem.
Otóż od jakiegoś czasu, mam problem z lewą stroną ciała.
Czuję bulgotanie z lewej strony brzucha, na dole pleców ( które promieniuje na lewy pośladek i pachwinę).
Boli mnie lewy bark i pod barkiem na wysokości piersi, tylko obok widnieje twarde zgrubienie, które boli przy dotykaniu, bo wtedy ból rozchodzi się na środkową część pleców. A przy schylaniu i prostowaniu czuję jakby coś mi tam przeskakiwało. Za lewym uchem czuję delikatnie zgrubienie, tak samo jak na lewej skroni.
Pragnę zaznaczyć, że przy tym nie mam żadnych dodatkowych objawów. Nie wymiotuje, nie gorączkuje, nie zanotowałam żadnej dziwnej utraty wagi. Jedyne co, to przy stresie, bulgotanie w brzuchu jest bardziej uciążliwe i delikatnie boli przy robieniu.. grubszej sprawy. Dodatkowo pocą mi się ręce i czuję delikatne zawroty głowy.
Czy to są jakieś objawy nerwicy?
  • bol brzucha
  • bulgotanie
  • ból barku
  • ucho
  • lewa strona
pytanie zadane 29 lutego 2016 w Choroby wewnętrzne przez użytkownika Zaniepokojona

1 odpowiedź

Szanowna Pani,   
opisywane przez Panią objawy faktycznie są dosyć nietypowe. Na pewno w pierwszej kolejności weryfikacji i badania (przynajmniej fizykalnego) wymagają opisywane zgrubienia które Pani zaobserwowała. Możliwe że są to zmiany typu tłuszczaki, włókniaki, pozostałości po wcześniejszych urazach (drobne zorganizowane krwiaki) czy też np. węzły chłonne. Po badaniu i oglądnięciu zmian będzie można powiedzieć coś więcej. Co do bólów lewej połowy różnych okolic ciała w pierwszej kolejności należałoby się zastanowić nad problemami z kręgosłupem. Zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne są właśnie najczęstszymi przyczynami takich dolegliwości. Jeżeli natomiast w badaniu RTG kręgosłupa nie zaobserwuje się uchwytnych przyczyn wtedy zastanowiłbym się mimo wszystko nad konsultacją neurologiczną i badaniem obrazowym głowy. Oczywiście nie można też w 100% wykluczyć czy opisywane dolegliwości nie są wytworem Pani psychiki (czyli np. związane z nerwicą lub innymi zaburzeniami lękowymi). Jednak aby się do tego lepiej ustosunkować konieczne jest przynajmniej podstawowe badanie przez lekarza oraz wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych i obrazowych. Najlepiej zacząć od wizyty w Poradni Lekarza Rodzinnego.
odpowiedź 29 lutego 2016 przez (w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych)
...